Ny samling for Ungdomsklubb 60+ i Fellesstua
Mandag 12. oktober er det nytt møte i Ungdomsklubb 60+. Denne gangen kommer Dagrunn Grønbech for å holde foredrag om Åkvikgodset.
Mandag 12. oktober er det nytt møte i Ungdomsklubb 60+. Denne gangen kommer Dagrunn Grønbech for å holde foredrag om Åkvikgodset.
Formannskapet samles til møte i kommunestyresalen på rådhuset tirsdag 13. oktober 2026 kl. 09.00.

Dagrunn Grønbech fra Herøy har gitt ut boka Polarliv - i et mannssamfunn på 79 grader nord. Gjennom egne erfaringer og dagboknotater skildrer hun hverdagen i Ny-Ålesund på Svalbard sett fra et kvinnelig perspektiv.
Onsdag 23. september blir det igjen musikalsk underholdning i Storstua på Herøy omsorgssenter når Hans Arne Forsback og datteren Kristine kommer på besøk.
Herøy Røde Kors håper flere vil engasjere seg i frivillig arbeid og inviterer derfor til rekrutteringsmøte på Herøy Brygge torsdag 24. september.
Herøyfjerdingen Odin Brennhaug er aktuell med ny musikk. Fredag 11. september slapp han singelen «Almost Wrote A Song For You», produsert i samarbeid med nok en Herøy-profil, Johnny Birger Hanssen.
Nærmere 40 personer møtte opp da Camilla Solvang Hansen fra Pusterom Yoga inviterte til gratis yogaklasse i Herøy skoles aula torsdag kveld. Arrangementet var en del av Folkehelseuka og ga deltakerne en rolig pause fra en travel hverdag.
Det sure høstværet bidro nok til at oppmøtet kunne vært enda bedre, men mange barn og voksne tok likevel turen da Herøy brann og redning inviterte til åpen dag på brannstasjonen som en del av årets Brannvernuke.
Lørdag ble den nye gapahuken ved Storvatnet offisielt åpnet. Med kaffe, kake, naturbingo og snorklipping markerte frammøtte starten på det som på sikt skal utvikles til et enda mer attraktivt turområde for innbyggerne.
Søndag 20. september kl. 17.00 inviteres store og små til høsttakkefest i Herøy kirke. Under gudstjenesten blir også årets konfirmanter presentert for menigheten.
I forbindelse med Brannvernuka inviterer Herøy brann og redning til åpen dag på brannstasjonen. Her kan både store og små få et innblikk i brannvesenets arbeid, og ikke minst møte den populære brannbjørnen Bjørnis.
Den spanske debutanten Julio Mulet Guillén fikk en drømmestart på karrieren i FK Herøy/Dønna da han scoret i 3–0-seieren over Vega på Herøy stadion lørdag.
Onsdag 16. september banker årets 10.-klassinger på dørene i Herøy for å samle inn panteflasker og bokser. Inntektene går til skoletur med Hvite busser til Polen og Tyskland neste år.
Lørdag 12. september klokken 11.00 inviteres det til offisiell åpning av den nye gapahuken ved Storvatnet. Arrangementet markerer avslutningen på Folkehelseuka 2026 i Herøy.