Lørdag 15. november klokka 10.00 inviterer Herøy ASVO til åpning av årets julebutikk. Her finner du håndlagde gaver, små skatter og vakker julepynt – perfekt for deg som vil starte juleforberedelsene med noe unikt og lokalt.

- Vi ønsker at flest mulig tar turen innom oss denne dagen. Her finner du produkter som er laget med omtanke, og vi håper folk får en god start på julegleden hos oss, sier Ann Karin Svinøy på vegne av Herøy ASVO.

Og hva er vel julen uten litt kos? Som i fjor åpner kantina for salg av kaffe og kaker.

- Det er helt perfekt for dem som vil ta en pause i julestria og slå av en hyggelig prat over en kaffekopp, forteller Svinøy.

Men før dørene åpnes, må det pyntes og vaskes. Derfor holder butikken stengt torsdag 13. og fredag 14. november.

- Da blir det full fart med glitter, granbar og kanskje litt panisk leting etter tape og gavepapir. Vi vil at alt skal skinne til åpningen, smiler hun.

Så sett av datoen, ta med en venn og bli med på starten av julemoroa hos Herøy ASVO.

- Vi gleder oss til å se dere og håper mange kommer innom for å skape julestemning sammen med oss, avslutter Ann Karin Svinøy.

Foto er AI-generert.